Eșec răsunător după 10 zile de discuții tensionate privind poluarea cu plastic
Anterior, India și Uruguay subliniaseră incapacitatea negociatorilor ”de a ajunge la un consens”. Președintele negocierilor, ecuadorianul Luis Vayas Valdivieso, a prezentat două versiuni diferite ale unei propuneri de compromis în 24 de ore, ultima dintre acestea fiind prezentată în noaptea de joi spre vineri, pe fondul unei atmosfere încordate.
Citește mai mult la: https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/retail/esec-rasunator-dupa-10-zile-de-discutii-tensionate-privind-poluarea-cu-plastic-22132574
Informaţiile publicate de Profit.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea în lead a sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.







